O mnie

Witam na m-photohorses.blogspot.com
Jestem pasjonatką jeździectwa, koni i wszystkiego co tymi pięknymi zwierzętami jest związane. Ponieważ koń jest dla mnie przede wszystkim partnerem w mojej codziennej pracy, kładę nacisk na zrozumienie i intuicję, która często wiele podpowiada mi podczas nawiązywania dialogu z moimi podopiecznymi.

Na co dzień zajmuję się treningiem koni, zwłaszcza czystej krwi arabskiej do klas pleasure, podstaw ujeżdżenia, dyscyplin western czy też ulubionej doma vaquera. W szkoleniu koni wykorzystuję elementy tresury, które są doskonałymi ćwiczeniami gimnastycznymi, a umiejętnie stosowane wzbogacają możliwości konia, jego zrównoważenie oraz skupienie. Staram się aby wszystkie ćwiczenia oraz styl jazdy był dopasowany do naturalnych predyspozycji danego osobnika, ponieważ wychodzę z założenia, że koń to żywa istota czująca oraz myśląca i nie można jej zmuszać do rzeczy, do których nie przejawia predyspozycji. Wyznaję zasadę, że siłowe rozwiązania oraz dobro zwierzęcia przesłonione własnymi ambicjami to okrucieństwo. Tylko obserwacja, prawidłowe wyciąganie wniosków, odpowiedni dobór treningu do danego konia oraz umiejętność uczenia się na błędach, może nam pomóc w rozwoju i pogłębianiu wiedzy, bez której ciężko odnieść sukcesy czy to sportowe czy to w porozumieniu z własnym ulubieńcem.

Nie tylko konie są moim światem. Moimi pasjami jest też fotografia, malarstwo, rysunek i wszelkie prace manualno-artystyczne.

Mam nadzieję, że mój Blog będzie dla Was ciekawym miejscem oderwania się od własnej rzeczywistości, a równocześnie wirtualną wędrówką do mojej własnej. Zapraszam do częstych odwiedzin.

M.